ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКолишній бранець Кремля розповів про життя у полоні на окупованих територіях

Колишній бранець Кремля розповів про життя у полоні на окупованих територіях

13 мая 2021
Колишній бранець Кремля розповів про життя у полоні на окупованих територіях

Під час зустрічі Асєєв розповів про своє життя на окупованих територіях, ув’язнення і пройдені тортури, період після звільнення з полону бойовиків, суспільні настрої на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також перспективи звільнення цих територій, передає Укрінформ.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця наголосив на важливості таких зустрічей за кордоном і потребі з перших уст розповідати світові про російську агресію і злочини проти людяності, які скоюються на окупованих Росією територіях України.

«Це дозволяє нам у черговий раз звертатися до наших партнерів на Заході з вимогою діяти спільно, солідарно і твердо проти планів і дій Кремля», – наголосив український дипломат.

Колишній бранець Кремля розповів про фізичні та психологічні тортури над в’язнями, які відбувалися, зокрема у так званому СІЗО бойовиків «Ізоляція».

«Те, що відбувалося в «Ізоляції» підпадає під визначення класичних воєнних злочинів. Це все було як за межею реальності», – наголосив журналіст, розповідаючи про фізичні та психологічні знущання.

За його словами, злочинна система, створена Росією на окупованих територіях, є невблаганною: поряд з особами, які симпатизують Україні, “на підвал” потрапляють і багато випадкових людей, бойовиків та симпатиків «русского мира», або бізнесменів, яких вирішено позбавити власного бізнесу.

Асєєв підкреслив, що зараз потрібно зробити усе необхідне, щоб про «Ізоляцію», та злочини які там відбуваються, довідалися якомога більше людей та інституцій на Заході. На його думку, політичний діалог з Росією за посередництвом ОБСЄ щодо окупованих територій потрібно вести лише після того, як там буде звільнено усіх незаконно утримуваних цивільних осіб.

Асєєв наголосив, що сучасна Росія не бажає приєднувати до себе окуповані території Донецької та Луганської областей.

«Їй потрібна вся держава Україна, яка для Володимира Путіна та його оточення в їхній свідомості не існує як незалежна держава», – заявив Асєєв.

Відтак, на його думку, Росія або поверне Україні ці території на своїх умовах, або там життя десятиліттями відбуватиметься за придністровським сценарієм. При цьому, лише миротворці можуть зупинити щоденні обстріли та бойові дії.

Захід був організований у співпраці з Фондом «Лідери Змін» й відбувається у рамках інформаційної кампанії МЗС України, Українського інституту і Міжнародного благодійного фонду «Ізоляція» – Izolyatsia: must speak. У рамках зустрічі Асєєв презентував присутнім свою книгу «Світлий шлях. Історія одного концтабору».

 

 

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Апарат увійшов у щільні шари атмосфери за 560 км на захід від острова Середній Андаман, і впав в океан на захід від столиці Індонезії - Джакарти.
Джон Ф’юрі, батько колишнього чемпіона світу Тайсона Ф’юрі, висловив свою думку щодо бою Усика проти Дюбуа.
Сторони обговорили подальше посилення системи протиповітряної оборони, включно з можливістю локалізації виробництва німецьких зразків озброєння в Україні,.
Засідання Національного командного органу Пакистану, що координує цивільно-військове управління ядерним арсеналом, не скликалося.
Лідери країн виступили зі спільним закликом до Росії погодитися на повне та безумовне 30-денне припинення вогню та запевнили у збільшенні підтримки України.
Рейнджерс не відкидає варіант повернення Стівена Джеррарда на посаду тренера.
За рік місто практично зрівняли з землею. До того складні умови міського бою перетворилися на майже неможливі. Оборону доводиться тримати в руїнах.
Внаслідок атаки дрона РФ поранення зазнав 58-річний чоловік. Він дістав мінно-вибухову травму та осколкові поранення.
На території приватного домоволодіння, за попередньою інформацією слідства, вибухнув боєприпас.
Мохамед вважає, що завдяки новому тренеру він зміг переступити через свої звичні межі.
Мета помʼякшення валютних обмежень - сприяння припливу додаткового капіталу в економіку України.
Гвардіола поділився своїми міркуваннями щодо ролі Хаві Алонсо у становленні Баєра.
У Євросоюзі позитивно оцінюють можливу роль Туреччини як посередника в переговорах про закінчення війни в Україні.
Помилкове суддівське рішення призвело до того, що українка опустилася на четверте місце.