ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПольща: "Північний потік-2"- інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи

Польща: "Північний потік-2"- інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи

18 августа 2021
Польща: "Північний потік-2"- інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи

Варшава, як і Київ, проти запуску російського газопроводу.

Польща останні 18 років була проти будівництва "Північного потоку", бо вважає його, покликаного зламати єдність Заходу, ЄС і НАТО. Повідомляє «Уніан».

Про це в інтерв’ю польському тижневику "Ехо" заявив глава МЗС Збіґнєв Рау.

Міністр, зокрема, поскаржився на відсутність спільної політики держав-членів Європейського союзу щодо Росії.

"Росія сигналізує про те, що вона буде використовувати газопровід Nord Stream 2 як інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи. Протягом 18 років усі польські уряди дотримувалися думки, що Північний потік – це інструмент російської диверсії, покликаний зламати єдність Заходу, Європейського Союзу та НАТО", – пояснив очільник польської дипломатії.

Раніше Польща та Україна опублікували спільну заяву щодо неприпустимості запуску російської труби в обхід України без застосування американських санкцій. У цій же заяві зазначено, що Україна і Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи безпеки, підтримки країн в їх прагненнях стати членами західних демократичних інститутів, мінімізації загроз миру та енергетичній безпеці.

Речник президента Польщі Блажей Спихальський назвав продовження добудови труби "перемогою Росії", і що Берлін порушив європейську солідарність щодо цього питання.

При цьому, згідно з умовами угоди, сторони обіцяють контролювати дії РФ, щоби та не використовувала "Північний потік-2" у власних політичних цілях.

Німеччина зобов'язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб уможливити продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років. Переговори щодо цього питання повинні розпочатися якомога швидше, але не пізніше ніж 1 вересня.

Крім того, Німеччина та США будуть заохочувати та підтримувати інвестиції в Зелений фонд для України щонайменше на 1 млрд. доларів США.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Забезпечити моніторинг припинення вогню цілком можливо в координації з США, зазначив президент.
Індія і надалі буде послідовно займати тверду позицію проти тероризму в усіх його формах і проявах, зазначили в МЗС.
Росія вже звикли вже до санкцій, тому лякати її новими санкціями "справа порожня", зазначив Дмитро Пєсков.
Забезпечення справедливого і тривалого миру в Україні моє початися з 30-денного безумовного припинення вогню і має бути підкріплене постійною, конкретною підтримкою, зазначив генсек НАТО.
Після довгої ночі переговорів обидві країни проявили "здоровий глузд і великий розум", зазначив президент США.
Чорноморець під час зустрічі відіграв один м'яч і забив ще гол, у підсумку здобувши перемогу в матчі.
У майбутньому уряд Німеччини планує значно скоротити обсяги повідомлень про постачання систем озброєння Україні.