ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУРФ відповість в Гаазі за віроломні вбивства на Сході України

РФ відповість в Гаазі за віроломні вбивства на Сході України

9 апреля 2021
РФ відповість в Гаазі за віроломні вбивства на Сході України

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав та направив до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергове інформаційне повідомлення щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників Російської Федерації та підконтрольних їм незаконних збройних формувань на Донеччині - повідомляє прес-центр Офісу Генпрокурора.

Прокурори Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора зібрали факти та докази, що підтверджують віроломне вбивство та поранення українських військових під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року та при обороні Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року.

Матеріали підготовлені на підставі розпочатих кримінальних проваджень, фото та відео з відкритих джерел, а також зібраних речових доказів.

Віроломні вбивства та поранення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України відбувались на тлі гуманітарних домовленостей. Під час забезпечення у районі Іловайська «зеленого коридору» для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, по ним, а також по автомобілю з символом «Червоного Хреста», було здійснено інтенсивні обстріли. Це призвело до загибелі 366 українських військових, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, 24 – зникли безвісти.

Під час оборони Донецького аеропорту представники окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області – т.зв. «міністр оборони ДНР», та ЗС країни-окупанта запросили режим «тиші» для евакуації з поля бою тіл загиблих та поранених. Проте перемир’я було використано для прихованого мінування позицій ЗСУ та після його завершення віроломного підриву. Тоді загинуло 25 військовослужбовців, 22 – захоплено у полон, одного полоненого було вбито.

Віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949, що забороняє «вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства».

У грудні 2019 року прокурори Департаменту вже передавали до Офісу Прокурора МКС інформацію щодо позасудових страт українських військовослужбовців під час подій в районі Іловайська. Загалом до Міжнародного кримінального суду Офісом Генерального прокурора загалом направлено 19 звернень з фактами порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Апарат увійшов у щільні шари атмосфери за 560 км на захід від острова Середній Андаман, і впав в океан на захід від столиці Індонезії - Джакарти.
Джон Ф’юрі, батько колишнього чемпіона світу Тайсона Ф’юрі, висловив свою думку щодо бою Усика проти Дюбуа.
Сторони обговорили подальше посилення системи протиповітряної оборони, включно з можливістю локалізації виробництва німецьких зразків озброєння в Україні,.
Засідання Національного командного органу Пакистану, що координує цивільно-військове управління ядерним арсеналом, не скликалося.
Лідери країн виступили зі спільним закликом до Росії погодитися на повне та безумовне 30-денне припинення вогню та запевнили у збільшенні підтримки України.
Рейнджерс не відкидає варіант повернення Стівена Джеррарда на посаду тренера.
За рік місто практично зрівняли з землею. До того складні умови міського бою перетворилися на майже неможливі. Оборону доводиться тримати в руїнах.
Внаслідок атаки дрона РФ поранення зазнав 58-річний чоловік. Він дістав мінно-вибухову травму та осколкові поранення.
На території приватного домоволодіння, за попередньою інформацією слідства, вибухнув боєприпас.
Мохамед вважає, що завдяки новому тренеру він зміг переступити через свої звичні межі.
Мета помʼякшення валютних обмежень - сприяння припливу додаткового капіталу в економіку України.
Гвардіола поділився своїми міркуваннями щодо ролі Хаві Алонсо у становленні Баєра.
У Євросоюзі позитивно оцінюють можливу роль Туреччини як посередника в переговорах про закінчення війни в Україні.
Помилкове суддівське рішення призвело до того, що українка опустилася на четверте місце.