ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУСтворили дата-проєкт про втрати України під час Другої світової

Створили дата-проєкт про втрати України під час Другої світової

29 июня 2021
Створили дата-проєкт про втрати України під час Другої світової

Мета, яку ставили перед собою автори проєкту: продемонструвати масштаби катастрофи, яку пережили мешканці України під час Другої світової війни, навіть якщо винести за дужки власне саму війну (у проєкті не йдеться про бойові дії). 

Україна, чия територія перед початком цієї війни була розподілена між кількома різними країнами, – одна з найбільш постраждалих у цій війні. Для українців Друга світова почалася ще у березні 1939 року – із захисту Карпатської України, а закінчилася у 1950-х, після голоду, масових репресій і депортацій.

Територією України двічі пройшлися фронти, щоразу руйнуючи все на своєму шляху. Окрім бойових дій і нацистської окупації, були ще арешти, розстріли і переселення з боку радянської влади – і напередодні війні, і під час, і після.
Автори проєкту спробували структурувати і представити інформацію про людські та інфраструктурні втрати України у Другій світовій війні. 
Щоб відшукати потрібні дані, опрацювали 14 наукових праць українських істориків. На інтерактивних картах візуалізували інформацію з двох довідників: про близько 600 спалених сіл та більше 700 таборів та ґетто, що існували по всій території України під час нацистської окупації. 

Між науковцями досі точаться дискусії щодо людських втрат України у цій війні і цей проєкт не варто розглядати як спробу поставити крапку у цих дискусіях. Якісь цифри мають різні трактування, якісь – давно відомі, якісь можуть бути уточнені колись, про якісь ми ніколи не зможемо дізнатися більше.

Війна, яку дехто схильний називати «російською славою», мала б бути визнана насамперед українською війною!!!

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Створення буферної зони має багато недоліків, пов’язаних як з небажанням Росії дотримуватися своїх зобов’язань, так і появою нових способів ведення війни, ззаначив президент.
Найбільша кількість ворожих атак зосереджена на Покровському напрямку. Там бої точаться в районах 15 населених пунктів.
Повітряне, наземне, морське і інфраструктурне припинення вогню на 30 днів покладе початок закінчення війни, зазначив Кіт Келлог.
Забезпечити моніторинг припинення вогню цілком можливо в координації з США, зазначив президент.
Індія і надалі буде послідовно займати тверду позицію проти тероризму в усіх його формах і проявах, зазначили в МЗС.
Росія вже звикли вже до санкцій, тому лякати її новими санкціями "справа порожня", зазначив Дмитро Пєсков.
Забезпечення справедливого і тривалого миру в Україні моє початися з 30-денного безумовного припинення вогню і має бути підкріплене постійною, конкретною підтримкою, зазначив генсек НАТО.
Сандро Тоналі, який грає на позиції опорного півзахисника в команді Ньюкасла, до вподоби обом командам із Манчестера.
Мадридський клуб зробив заділ на літнє міжсезоння, розраховуючи залучити до свого складу задіяного в основі Мілана лівого захисника.
Після довгої ночі переговорів обидві країни проявили "здоровий глузд і великий розум", зазначив президент США.
Чорноморець під час зустрічі відіграв один м'яч і забив ще гол, у підсумку здобувши перемогу в матчі.
У майбутньому уряд Німеччини планує значно скоротити обсяги повідомлень про постачання систем озброєння Україні.